Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska nakłada na zarządy samorządów lokalnych obowiązek sporządzania odpowiednio: wojewódzkich, powiatowych i gminnych programów ochrony środowiska, w celu realizacji polityki ekologicznej państwa.
Sporządzane programy uwzględniają cele ekologiczne, priorytety ekologiczne, rodzaj i harmonogram działań proekologicznych, środki niezbędne do osiągnięcia celów, w tym mechanizmy prawno-ekonomiczne i środki finansowe oraz poziomy celów długoterminowych.
Oferujemy kompleksowe opracowanie programów ochrony wraz z prognozą ich oddziaływania na środowisko.
Projekt Programu ochrony środowiska może podlegać pod obowiązek przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
Podstawą prawną sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko jest Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. Artykuły 46 i 47 tej ustawy nakładają obowiązek przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (SOOŚ) skutków realizacji dokumentów strategicznych (m. in. koncepcji, polityk, strategii i planów) opracowywanych przez organy administracji i precyzują okoliczności, w których sporządzenie SOOŚ jest wymagane.
Strategiczna ocena oddziaływania na środowisko obejmujące w szczególności:
- uzgodnienie stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie oddziaływania na środowisko,
- sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko,
- uzyskanie wymaganych ustawą opinii,
- zapewnienie możliwości udziału społeczeństwa w prowadzonym postępowaniu.
Zachęcamy do korzystania z usług naszej firmy.
Cena usługi ustalana jest indywidualnie w oparciu o analizę formalno-prawną inwestycji.